דיון | האם הדת נכפית עלנו?

Would you like to know what’s going on in the Tournament 2017 Finals?
    Keep yourself updated by reading "The Corner"!

• במקרה אני סטודנט שנה שלישית להנדסת תכנה.

הגדרה היא התשובה לשאלה "מה זה" - כלומר, היא הבסיס התיאורטי שלך שמאפשר לך להתנהל במערכת הכללים\שיטות שלך.
      עד לרגע שמתגלה שההגדרה שלך לא נכונה. דוגמא פשוטה - אם בעבר הגדירו אור כחלקיקים (פוטונים), איינשטיין הגיע וסתר את ההגדרה הזו - עם המודל הדואלי.
      לפיכך, הגדרות זה שטויות, מאחר שהן מאפשרות לך טווח "משחק" מסויים, בהינתן שההגדרה נכונה - אז היא שימושית, אבל זוהי הנחת יסוד סמויה.

מעבר לכך - בעוד שהגדרות לדברים מדעיים עשויים להיות מדוייקים (אם כי לא תמיד, ראה את השינויים ב500 השנים האחרונות לדברים כמו "אור" ו"כבידה") - אם נלך למונחים תיאולוגיים\דתיים, או הגדרות אישיות של אנשים - ההתייחסות ל"הגדרה" היא בדיחה. ההגדרה שלך למשהו איננה חייבת להיות ההגדרה של מישהו אחר. המודלים המנטליים שלכם שונים, ולפיכך גם הנחות היסוד שלכם שונות.
    • כל מה שאתה אומר זה נכון, ואז אתה אומר שהגדרות זה שטויות ובעצם סותר את כל מה שאמרת עד עכשיו.
      אם אתה מנסה להעביר מסר כלשהו אז הוא פשוט מתפספס.
      אם אתה מנסה לומר שהגדרות אינן חקוקות בסלע ואי אפשר להגדיר משהו בוודאות מכיוון שכנראה עם הזמן כל הזמן יתגלו דברים חדשים בנוגע לאותו הדבר שכבר הגדרנו אז בעצם הגדרות מלכתחילה זה מגוחך, אז אתה סותר את ההגדרות בהן השתמשת על מנת להגיע למסקנה שאליה הגעת אליה שהגדרות הן שטויות.
      עכשיו משהו משעשע, לומר על הגדרות שהן שטויות זה להגדיר אותן בקטגוריה מסוימת מה שמצדיק את זה שהגדרות הן חיוניות ליומיום וכן הלאה.
      ~ 22/06/2017, על מנת צמצום עלויות הוכרז רשמית על הריגת הפורום ~
      ~ In 15/07/2017 began the slow and painful death ~
      ~ In 31/07/2017 a few survivors were discovered in the ruins ~

ts19: Dontouchmeplz
      ts2: ???
    • אני אוהב שאנשים מנסים להיכנס לדיון על משמעות של סמנטיקה והגדרות, ואז שוברים את החוקים בעצמם לעצמם.
      לא אחפור: הסיבה שאנחנו מגדירים דברים היא כדי שיהיה לנו קל ליצוק דברים לתבניות, או סט תכונות שדרכו יהיה קל
      להבין במה מדובר, מבלי להגדיר הכל מחדש. או במילים אחרות: כדי שיהיה לנו קל להבין אחד את השני.

יש סיבה מאוד טובה שכשבדיון תזכיר את המילה אתאיסט, המתדיינים ברובם המוחלט יבינו שמדובר בחוסר אמונה בישות אלוהית, ולא פשוט באי השתייכות לדת.
      אי אפשר לקחת הגדרה מילונית ולשייך אותה לדעה.
      אתה לא תקרא למנורה תפוח, ולאוטובוס אופניים. אתה לא תוכל לבוא לחנות עם דף נייר מהבית ולקרוא לו כסף.
      אין בעיה לשנות הגדרה, שתהיה מוסכמת מעתה לכל, כן יש בעיה לקחת הגדרה ולשייך אותה לפי דעתך.
      זאת גם הייתה הכוונה לצורך ההגדרות במדע ובמחקר.
      שחקני עבר:
      .יותר מדי

" .ילדים גדלים על טרוויאן; גיבורים גם מזדקנים איתו "

------

The post was edited 2 times, last by LostLights ().

• אופניים ואוטובוס הם דברים אמפיריים וחד משמעיים.
      תפיסה עצמית היא לא.

העולם לא בנוי משחור לבן כמו שאתה מנסה להציג. אנשים אינם חוקרים, הם רק אנשים, והשימוש שלהם במילים עשוי להיות שונה מהמקובל אצלך. הבדלים תרבותיים הופכים את זה לפי כמה וכמה יותר גרוע. ביפן לדוגמא, לבן הוא צבע שמסמל מוות, ואצלנו הוא מסמל שמחה. אם תבוא בביגוד לבן לחתונה יפנית כנראה שיזרקו אותך, כי התפיסה שלך שגויה ביחס אליהם. מה תעשה אז? תצעק "לבן זה שמח לפי הגדרה"?

אני אומר את כל זה כי לפני שבועיים נתקלתי בהגדרה שונה מאוד למילה אטאיסט. שנבעה מהבדל תרבותי. פה - בישראל.

לצעוק "הגדרות הגדרות" בדיון פילוסופי דתי שנוגע לתפיסה עצמית זה לנסות להכליל על אחרים את ההגדרות שלך לדברים. לא בהכרח שהכוונה שלהם והכוונה שלך למשמעות המילה זהות.

כאמור - העולם רחוק מאוד מלהיות השחור-לבן שאתה מציג פה.

גם אם 99% מהמתדיינים יסכימו על הגדרה אחת לאטאיסט, ו1% יהיה עם הגדרה אחרת - אז יש כאן שתי הגדרות שונות שאינן זהות. עכשיו אפשר לנסות (וצריך) להבין מה ההבדל ביניהן. במיוחד כשה1% הוא זה ששלף את האטאיזם.

דבר אחרון - תוריד את רמת הבוז שלך כשאתה עונה לי. זה לא מכובד וזה מראה בעיקר על נבערות מצדך.

The post was edited 1 time, last by דאטרלי ().

• אופניים ואוטובוס הם אכן אמפיריים, אבל השם וההגדרה לא נולדו אמפיריים.
      גם אוטובוס יכול לתאר מגוון רחב של כלי רכב, אך בסופו של דבר יש הגדרה בחוק (שדי מאוד מיישרת קו עם רוב מוחלט ממדינות המערב למשל) לגבי מה נחשב לאוטובוס; אותו הדבר לגבי אתאיזם.
      תפיסה עצמית זה נחמד - מעולה אפילו!

אבל בסופו של יום אנחנו חוזרים לנקודה בה מונחים מסויימים מוגדרים בצורה מסויימת כדי להקל על הצדדים להבין אחד את השני.
      בין אם זה מאמר אקדמי ובין אם זה סתם דיון, להגדרה כמו אתאיזם יש קו די מאוד ברור.
      אני למשל לא יכול לקרוא לעצמי אתאיסט אם אני שולל את כל האלים בעולם, פרט לאל היחיד שאני מאמין בו - למרות שבאמת הרגע פסלתי 99.9% מהאלים הקיימים.

בגלל שלכול הגדרה יש קו די מאוד ברור, אין בעיה ליצור הגדרות נוספות, עם מאפיינים שונים, ואכן יש כאלו!
      איפה קל לראות את זה?
      אם ניכנס לעולם המונחים של מין ומגדר, ושם ניתקל ברשימה מאוד ארוכה של מונחים (רשמיים ולא רשמיים; מקובלים ופחות מקובלים) של הגדרות ומונחים.
      והסיבה היחידה שיש ריבוי כה גדול, היא כי באמת לכל הגדרה יש חשיבות ושוני מהקודמת.
      האם צריכים להיות כל כך הרבה או מה הצורך בכל הגדרה, זה כבר דיון ליום אחר.
      שחקני עבר:
      .יותר מדי

------

The post was edited 1 time, last by LostLights ().

• הנושא נפתח מחדש.
      אני רוצה להבין מהי כפייה דתית, לא לפי הדעה שלי אלא לפי הדעה שלכם.
      איך אתם מגדירים כפייה דתית? לא איך היא מתבצעת, אלא מהי ההגדרה שלה?
      ברגע שנדע מהי ההגדרה אז נוכל לדון האם באמת זה קורה.

IL3 - Thebest1- לשעבר

נתנאל|Dahanim|king kill|Yinon09| - ilX

aWolfslife wrote:

"הגיבור האמיתי פה הוא יחזקאל! זה ברור כשמש!"

"הדבר היחיד שעומד בינך לבין המטרה שלך הוא הסיפור הזה שאתה ממשיך לספר לעצמך על למה אתה לא יכול לעשות את זה."
    • .אחת הדוגמאות הכי בולטות ונפוצות: היעדר תחבורה ציבורית בשבת

?למה זאת כפייה
      ,פשוט מאוד - במדינת ישראל חיים כ- 8 מיליון אזרחים, מהם 25% בכלל לא יהודים
      .וזה עוד מבלי להיכנס לנושא יהודים חילונים

יש לנו כ-2 מיליון אזרחים שמנותקים משאר הארץ בסופי השבוע, אך ורק בגלל שמישהו אחר
      .מאמין באלוהים בצורה שונה, ולכן גם הוא חייב לשמור עוצר שבת

:לגבי שאר האוכלוסיה
      .בין 40% ל- 50% מסך האוכלוסיה היהודית מגדירים עצמם כחילונים, ללא כל קשר מסורתי לדת
      ,במילים אחרות, רק כשליש מאוכלוסיית מדינת ישראל מגדירים עצמם עם קרבה כלשהי לדת
      .אך מסיבה לא ברורה (דווקא פוליטית די מאוד ברורה) בוחרת המדינה שלא להפעיל תחבורה ציבורית בשבת

.אז כן, כפייה דתית
      שחקני עבר:
      .יותר מדי

------