WitoldPilecki_PL Philosopher

 • Member since Dec 12th 2016
 • Last Activity:
Posts
581
Likes Received
536
Points
3,446
Profile Hits
389
 • Kocham Cie :)
 • Dwóch braci mojego dziadka brało udział w wojnie polsko rosyjskiej 1920. Pamiętam słowa jednego z nich tuż przed śmiercią zmarł ok 1978 r ze prosi Boga o wybaczenie. Wolałby zginąć w walce myśląc o tych których w walce zabił. Miał wtedy około 18 lat jak brał udział w tej wojnie i był dowódcą szwadronu. WIEM że walczyli na koniach z szablą i niektórzy mieli karabin. Nie wiem nawet ile szwadron miał ludzi. Był dowódcą z tego względu zy wywodzi się z majetnych wolnych chłopów umiał pisać i czytać. Nauczył się tego pod zaborze rosyjskim. Był Polakiem Ale umiał się poslug8wac w mowie i piśmie obydwoma językami.
  Mój stryj został zamordowany na zamku w Lublinie. Za to że był w ak. Moja chrzestna 8 lat siedziała w więzieniu w czarnem za to że kilka razy jefli i nocowali.
  Mojego dziadka " rozkulaczyli" miał 70 morgow ziemi 20 krów i 6 koni. Zamojskiej Zabrali wsz6stko ziemię krowy konie maszyny rolnicze.

  Jeśli ktoś chwali komunizm i czasy ubiegłe jest po prostu albo starym komunista albo nic nie wie o tych czasach. Albo jest głupi.

  Masz NIK bohatera Pileckiego. Szanuj go. Aby inni kojarzyło to dobrze
  W sumie to trochę mi przeszkadza ze że w grze używasz nika naszego bohatera.