Glacier Community Manager PL

• Male
  • Member since Dec 10th 2017
  • Last Activity:
Profile Hits
1,665
  • Witam kiedy rusza jakis serwer pl x2?
    • Witam, nie ma na ten moment informacji na ten temat. Serwer najprawdopodobniej ruszy w listopadzie.
      Wszystkie aktualne informacje można znaleźć tutaj: bit.ly/legends_calendar
  • Problem rozwiązany - dziękuję
  • Cześć - na s11 od ponad 1h nie mam linku aktywacyjnego - zarejestrowałam się jako pasja34 - nie wiem czy też potrzebujesz adres e-mail. Raczej wolałabym go tutaj nie podawać :)
    • Proszę o kontakt poprzez formularz na stronie support.travian.com/pl/support/tickets/new

Postaram się pomóc.
    • Formularz wypełniony , czekam na link ;)
    • logowałam się po 17 - długo jeszcze mam czekać ? Nie wiem- 2k osób w jednej chwili się loguje na ślimaka i macie obciążenie ? Zaczyna mnie to irytować .
  • Cześć Glacier,
    potrzebuję pomocy i nie wiem gdzie mogę zgłosić się o pomoc. Na jednym z serwerów światowych zostałem wyrzucony z sojuszu po tym jak nie chciałem przejść na religię szefa sojuszu. Wydaję mi się, że to nie zgodne z zasadami. Gdzie mogę to zgłosić?
    Pozdrawiam!
  • Cześć Glacier,
    dziś zauważyłam że wygrałam złote monetki, a nie dostaliśmy vouchera.
    Może w nazwę lub serwer wkradł się błąd?
    Podaję jeszcze raz
    Game of Thrones
    TS 3
    Proszę o informację zwrotną.
    pozdrawiam
    Yavanna (Ania)
    • Cześć,
      Odpisałem w wiadomości prywatnej.
  • Przeginka z tą promocją....
    Człowiek czeka pare tygodni na promkę (nawet pisałem o tym na forum), a gdy już się pojawia, to nie ma żadnej informacji w grze, a na forum informacja pojawia się w momencie odpalenia promocji....
    Akurat wczoraj miałem pierwszą od 3 miesięcy trasę całodzienną i nie miałem jak się logować...
    Na prawdę nie można dzień wcześniej dać postu na forum?! Tak bym go zobaczył wczoraj i zatrzymałbym się w trasie na te 3minuty i skorzystał z promocji... Już aż takie żydostwo jest w tym travianie?.... Nie dość że serwery są puste, a gra nudna jak flaki z olejem to nawet nie dacie szansy większej ilości graczy zakupić monet...
    Jak tak ma to wyglądać to ludzi na pewno będzie co raz mniej. Ja sam chyba gram w tej chwili ostatni serwer bo to jest jakaś żenada.... szkoda czasu.... Człowiek siedzi czeka na tą promkę żeby kupić większy pakiet i raz nie zajrzy na forum o odpowiedniej porze bo nie ma jak i się może cmoknąć.... Proponuje dawać info o promocji na forum 5 minut przez jej skończeniem, tak żeby prawie nikt o niej nie wiedział ;)
    Dla mnie to jest jakaś parodia, promocje się chyba po to robi żeby przyciągnąć klienta, a nie żeby jej nie widział... -.-
    • Witaj,

Od zawsze jest tak, że błyskawiczne promocje w swoich założenia są błyskawiczne, więc trwają krótki i są ogłaszane na 5 minut przed ich rozpoczęciem. Inaczej nie mogłyby być nazywane błyskawicznymi - choć rozumiem frustrację. Spotykam się z nią przy okazji każdej promocji.
      Promocje weekendowe trwają cały weekend i są ogłaszane na 1 dzień przed jej startem.

Pozdrawiam,
      Glacier
    • Rozumiem, że błyskawiczna czyli trwa krótko, ale mogłoby to być zapowiedziane wcześniej, wystarczyłoby, że jutro będzie promocja na monety, szczegóły popołudniem, al bo chociaż kilka godzin wcześniej. Czekać 2-3 tygodnie a potem się dowiedzieć że mnie ominęła bo akurat tego jednego dnia (pierwszy raz od 3 miesięcy) byłem w trasie i stwierdziłem że sitterzy mi ogarną konto więc specjalnie nie wchodziłem.
      Wiem że trwają przez weekend, tylko że jakąkolwiek promocje robicie raptem raz na 2 miesiące, czyli teraz musiałbym czekać do października, a te monety były mi bardzo potrzebne i naprawdę długo na nie czekałem i nawet pytałem o to na forum. Jest zrobiona 1 promocja na przestrzeni całego serwera (bo tak wychodzi w wypadku x2) i to jeszcze taka z której skorzysta ile? 20% społeczności? Osoba, która to stworzyła nie wie czym jest promocja, albo jak powinna działać ;)
      Szczerze to mi się grać odechciało, bo czekać na coś tyle czasu i się z tym minąć z braku wcześniejszej informacji... Dla mnie to nonsens, ale widać travian chce jak najwięcej zarobić a jak najmniej dać, z resztą jak w każdej grze... Cały plan mi się posypał, a nie mam zamiaru dawać hajsu na to skoro jest takie podejście do graczy... Szkoda, będzie trzeba się przerzucić na coś innego, bo i tak z serwera na serwer jest co raz mniej ludzi, a większych zmian które by graczy przyciągnęły nie widać...
      Normalne jest że o promocjach się mówi, chwali się nią, żeby przyciągnąć klientów. Na każdym kroku są reklamy że jest np. nocna wyprzedaż w sklepie X, a tu? Robicie promocję tak aby skorzystało z niej jak najmniej osób - tego promocją nie można nazwać...

Co innego jakby były robione 2 promocje w miesiącu - weekendowa i błyskawiczna, wtedy ktoś przegapił błyskawiczną, no to trudno bywa, ale nie robicie coś takiego w przypadku gdy jest jedna promocja na cały serwer....
    • Dziękuję za sugestię. Przekażę ją do osób odpowiedzialnych za planowanie i zarządzanie promocjami. Trzymam jednak kciuki, że nie zrazi Cię to do dalszej gry.

Pozdrawiam,
      Glacier
  • wynik ankiety: 68% odpowiedziało, że preferuje światy gry o prędkości x2/x3 a 28% - x1;
    łatwo policzyć, że 2 na 3 serwery powinny być x2 i x3, a reszta x1, czyli w roku około 8-9 szybkich, a co najmniej 3-4 w prędkości x1
    • To niestety tak nie działa. Mówimy tutaj o jednej prędkości serwerów. Nigdzie na świecie nie ma dwóch prędkości podstawowych, a o takich rozmawialiśmy w tym wątku. 68% to wystarczająco by stwierdzić, że 2x to preferowana prędkość serwerów. Serwer 1x jest uruchamiany na zasadzie wyjątku i ze względu na kierowane prośby.
  • Witam. Dlaczego "polskie" serwery są prawie w 100% są w prędkości x2, kiedy w Community Calendar widzę, że na świecie prawie wszystkie serwery są w prędkości x1.?

pozdrawiam
    Wiktor
    • Witam,

Taka decyzja została podjęta dawno temu na podstawie analizy oraz chęci ze strony polskiej społeczności. Dla wielu graczy w Polsce prędkość 1x była zbyt wolną prędkością.

Pozdrawiam,
      Glacier
    • Tylko Polacy są jacyś inni niż reszta świata? Znowu 27 do 1? :)
    • Nie wiem czy dobrze rozumiem Twoje pytanie. Zadaj je proszę w inny, prostszy sposób.
      Jeśli pytasz o to czy jesteśmy jedyną społecznością, która ma możliwość grania jednocześnie na serwerze o prędkości 1x oraz 2x to tak. Jako jedyni na świecie mamy taką możliwość w obecnej chwili.
  • Witam.
    czy MH może sprawdzić IP osób wchodzacych na konto na speed?
    Dostaliśmy bana za współdzielenie konta, ale ani ja , ani wspólnik nigdzie sie nie logowalismy hasłem i nikomu hasła nie dawalismy
    Jeszcze jedno pytanie: Czy to automat udziela takiego bana czy MH? Bo może to jakiś błąd "ludzki", czyli źle odczytane logi. Możliwe że to włamanie, czy można to sprawdzić?
    • Witaj,

Od września poprzedniego roku nie ma funkcji Multihuntera. Powstał wtedy międzynarodowy zespół ds. egzekwowania zasad gry i to ten zespół nakłada blokady na konta w momencie stwierdzenia złamania zasad gry.
      Wszelkie sprawy dotyczące kwestii blokad konta są rozwiązywane jedynie przez formularz kontaktowy Supportu -> support.travian.com/pl/support/home

Pozdrawiam,
      Glacier
  • Glacier, Ghost zwracam się do was z uprzejmą prośbą o skasowanie wszystkich komentarzy (wpisów) w tym temacie (ANKIETA -patrz strona pierwsza na FORUM) i napisanie, że Moderator zabrania tu zamieszczania komentarzy (wpisów) pod sankcją zablokowania konta użytkownika. Ankieta jest prosta i nie wymaga tego, aby ktoś zamieszczał tu jakiekolwiek komentarze (wpis). Tym bardziej, że nikt nikogo nie zmusza do jej wypełnienia. Dziękuje.
    P.S. Chodzi o nowy temat Ankieta - zaczęli pisać - wiadomo, kto i wiadomo, w jakim celu.
    • Witaj,

Bardzo dziękuję za wiadomość. Wszelkie posty łamiące Regulamin Forum z pewnością zostaną usunięte.

Pozdrawiam.
  • a będzie serwer ROA ?
    • Witaj,

Wszelkie informacje na temat nowych serwerów najwcześniej są dostępne w kalendarzu społeczności pod adresem: bit.ly/legends_calendar

Jeśli tam nie ma informacji na ten temat to na obecną chwilę nikt nie jest w stanie odpowiedzieć ze 100% pewnością czy będzie czy nie.
  • Witam .
    Gram na ems i po dzisiejszej aktualizacji niemam dostępu do mapy,a chciałem załozyc osade i sie nieda bez mapy.ciasteczka cookes wyszyszczone.
    Dziękuje i pozdrawiam
    • Witam,

Dziękuję za Twoją wiadomość, natomiast wszelkie błędy gry należy zgłaszać poprzez formularz kontaktowy dostępny w grze w zakładce pomoc.
      Pozdrawiam
  • Mam sugestie dotyczącą muti kont
    Czy po zakończeniu serwera można ujawnić jakie konta były grabione na wielką skalę i przez kogo
    taki Travianowy TOP10 utraconych surowców .
    Może to da do myślenia i choć trochę ukróci ten proceder
    Chodzi o konta pernamętnie grabione. Zbudowane przez kolegów na grabież
    Taki nie oficjalny top10 oszustów
    Myślę że da się to w inteligentny sposób zrobić i temat jest warty przemyślenia
    Pozdrawiam
    • Witam,

Dziękuję za sugestię.
      Zostanie ona przekazana do centrali gry.

Pozdrawiam,
      Glacier
  • WITAM, chciałbym zapytać o promocje monet na eliminacjach serwer europejski bedzie cokolwiek bardzo prosze o informacje:)
    • Witam,

Nie udzielamy takich informacji z większym niż zwykle wyprzedzeniem :) Prosimy o cierpliwość i obserwowanie informacji w grze jak i na Forum :)
    • W sumie to już mogę powiedzieć, przepraszam za poprzednią wiadomość. Promocja weekendowa niedawno się rozpoczęła :)
  • Czesc.. moj post wymaga aktywacji.. mozesz prosze?
  • nie otrzymałem złotych monet za poprzednie Mistrzostwa Świata ,grałem na koncie kessi z adresu iwan70@interia.eu
  • Witam.
    Pytanie mam.
    Dostalem bana za rzekome uzywanie skryptow co jest kompletna nieprawda. Napisalem do supportu i czekam. Jesli sie okaze ze nie mieli racji moge sie domagac rekompensaty ? Jest to pierwsza faza gry i przyznam ze jestem dosc wysoko jesli chodzi o rozwoj konta. I taka blokada do czasu kontaktu z supportem to dla mnie mega strata.
  • Witam
    Głupie pytanie dlaczego nie mogę dodać posta w wątku raporty wojenne ts10 ? :D
    Nie mam żadnego przycisku do tego
    • Witaj,

Z tego co widzę poradziłeś sobie sam :)
  • Witam,
    Mam dwa pytania :)
    Kto ma wpływ na to jakiej szybkości będą nowe serwery oraz czy wiadomo kiedy można spodziewać się polskiego serwera z prędkością 1 ?
    Pozdrawiam serdecznie!
    • Witaj,

Standardowa prędkość serwerów w domenie PL to x2 i tak po prostu będzie, aż się to zmieni.
      Jeśli chodzi o start serwera PL o prędkości x1 to będzie on miał miejsce najprawdopodobniej po zakończeniu obecnego polskiego serwera o prędkości x1.
  • witam
    Będzie kolejna edycja serwera 10x?
    • Cześć,

Na ten moment nic nie wiadomo.
      Serwery 10x dopiero się skończyły, ale nie jesteś jedyną osobą, która o to pyta. Zakładamy więc, że się Wam podobała taka szybkość pomimo tego, że trzeba było poświęcić na nią znacznie więcej czasu. Dam znać ogłoszeniem, jak tylko będę coś wiedział.
    • liczę ze w weekend majowy będzie co robic :))
  • Może będzie jakaś promocja na monetki z okazji świąt
    • Na ten moment nie mam żadnych oficjalnych informacji, które mógłbym przekazać. Bardzo mi przykro.
  • Mam pytanie odnosnie drugiej zagadki Marcelli.Gdzie moge to skonsultowac ?
    • Możesz tutaj, możesz również poprzez prywatną konwersację. Jak wolisz.
    • Daj na priv bo ja nie wiem gdzie. Nowy jestem
    • juz znalazlem. zaraz napisze
  • Dzięki za odpowiedź, jestem z czasów, kiedy grałem na serwerze Travian Classic z 2007 (coś pięknego ). Szkoda, że nie ma już gry w tym wydaniu (chyba, że się mylę :)). Pamiętam, jak miałem kiedyś (właśnie na tym serwerze Classic z 2007- ok. 16 osad). Z każdym ulepszeniem gry, grałem sporadycznie i stawałem się z automatu farmą. Zobaczymy jak teraz będzie się grało. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich serdecznie.
    • Powodzenia w grze, gra przyspieszyła - to prawda. Grałem na classicu w 2008 roku bodajże :) to był mój pierwszy serwer.
  • Witam, w jaki sposób mógłbym zgłosić rozwiązanie zagadki z Mercello? Jestem tu nowy ;)
    • Cześć!

Super, że jesteś nowy - witam Cię serdecznie. Mam nadzieję, że Ci się tutaj spodoba.
      Po prostu dodaj post w tym temacie: wbb.forum.travian.com/index.ph…zie%C5%84-1-plan-ratunku/

Na samym dole powinieneś mieć taki tekst: "Reply to this thread" - po prostu kliknij na niego i pojawi się pole do wpisania odpowiedzi. Powodzenia!
  • Czy wiadomo coś o wiosennym serwerze ROA? jest taki w planach?
    z racji kwarantanny i sytuacji w polsce i na swiecie teraz byłby idealny.
    • Cześć,

Masz na myśli Codex Victoria?
      Jeśli tak to na razie nie ma oficjalnie podanych informacji. Wkrótce jednak startują dwa serwery, jeden x2, drugi x3.

Pozdrawiam
  • Cześć, przyklej proszę gdzieś w widocznym miejscu : wbb.forum.travian.com/index.ph…omoc-dla-tomka-nirglooma/
  • Było jakieś info u góry... kiedy kolejne kwalifikacje do mistrzostw ?
    • Na ten moment oficjalnych informacji brak.
  • Witam. Czy byłaby możliwość zankietowania graczy w kwestii wprowadzenia na stale 5 nacji na polskie serwery?? proszę o odpowiedz.dziękuje z góry
    • Witaj,

Obecnie nie ma takich planów z tego co wiem. Taka zmiana na pewno też nie dotyczyłaby tylko polskiej domeny, a całego świata.

Pozdrawiam,
      Glacier
  • mogę jakoś na PW podać moj nick w grze ?
    • Witam,

A w jakim celu chcesz mi podać ten nick? Chodzi o konkurs?
      Jeśli tak to zasady konkursu mówią jasno - nick ma być podany wraz ze zgłoszeniem konkursowym w poście.
  • Jak to z tym PW odnośnie odbioru nagrody z konkursu?
    Czekać na wiadomość, czy samemu pisać?
    Niestety na tym forum nie mogę znaleźć klasycznej PW. Jedyne co mi ją przypomina, to ten wpis na ścianie :)
    Sorki za zawracanie głowy, jeśli moje pytanie jest trywialne :)
    • Sprawa załatwiona przez wiadomości prywatne (piszę ten komentarz dla wszystkich, którzy tutaj weszli i mogliby pomyśleć, że nie odpisuję na wiadomości od graczy - oj nie, odpisuję na wszystkie) :).

970x250_5Tribes.png