highpair Beginner

• Member since Apr 8th 2018
  • Last Activity:
Profile Hits
187
  • hocam yeni codex 2x serverinde hangi ırkı seçeceğim konusunda karar veremedim de mısırla ilgili bir sorunuz olursa yazın demişsin mısır nasıl oluyor codexte mısır düşünüyorum ama
    • Selam. Mısır, özellikle az yağma yapan veya hiç yapmayan; üretimden ve vahadan geçinen hesaplar için birebir. (kahraman üretim bonusu 2 katı, Mısır'a özel Su İşleri binası sayesinde vahaların üretim bonusunu arttırmak mümkün) Bence bu oyun dünyasında çoğu hesap merkezini Mısır atacak. Ardından seçmek istediği başka bir ırk varsa o ırkın köyünü fethederek oyuna devam edecek. (sen Mısır olsan da Hun köyü fethedersen o köy Mısır olmuyor, Hun olarak kalıyor)
      Mısır'da rekor saldırı ordusu yapmak çok masraflı. Eğer saldırı konusunda uçlarda oynamayı planlıyorsan yine merkezini Mısır atıp, yan köylerini başka ırklardan alabilirsin.
      Ben geçen Codex Victoria 1x'de ilk birkaç hafta saldırı sonrasında da savunma oynadım, oyunu nüfus ve savunma birincisi olarak bitirdim. Sadece bir tane Hun köyü aldım diğer tüm köylerim vaha gören Mısır köyleriydi. Ayrıntılı merak ettiğin bir konu varsa bilgim dahilinde seve seve yardımcı olurum.
    • cevap verdiğin için teşekkür ederim :) Roma ve mısır arasında kaldım altınsız oynuyorum yani en fazla 300 400 altın çekerim diye düşünüyorum sürekli def. beni biraz sıkabilir ama bi yandan da sağlam bi def hesabı zevkli olabilir gibi geliyor bilemedim roma mı mısır mı kararsızım :( bu arada mısır kahraman özelliği cidden büyük avantaj ama ben kahramanı saldırıya verip sağa sola daldırmayı seviyorum üretime vermek için çok fazla kitap kullanmam gerekir.Bilemedim şuan hahahaha :D
    • Hangi ırk açtın merak ettim? :)
    • hocam kusura bakma geç gördüm roma açmıştım ama tr serverinde gerçekten oyun çekilir gibi değil en çok multisi olan ve altını olan oyunu götürüyor olan altın alamayan öğrencilere oluyor :D macar serverina geçtim ve orada mısırım şuan gayet iyi gidiyor kendi açımdan a adet 15li aldım 2 birim yakınımda sadece vaha olarak %50 görüyor o sıkıntılı bi durum.. Sana danışmak istediğim bir konu var ordu olarak ne basmalıyım saldırı için ? Şu reşef arabasından basmayı düşünüyorum ama tüm orduyu o iyi midir yoksa hiç ona bulaşma kopeş falan mı bas dersin ? Savunma için kül bekçim ve anhurum var yeterince sadece saldırı için nasıl bi yol izlemem lazım ?
    • Kopeş + Reşef basarak bir ordu kurabilirsin ama bol şans dilerim o kadar pahalı birimlerle saldırı ordusu kuracağın için. :D Atlı ve yaya birlikte olması mecbur maalesef, ikisinden de olmalı saldırı ordusunda. Ben oyunun başında sadece Kopeş basarak saldırıyordum ama zaten savunmaya döneceğimi bildiğim için Reşefleri saldırıda eritmek istemedim.

tg_TL-DQ4_970x250_181126.jpg